Ніна Немировська. м. Харків. Спільна боротьба із підступним ворогом

Березень 5, 2017

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ “БУДЬМО ЗДОРОВІ!”

Ніна Немировська. м. Харків

Спільна боротьба із підступним ворогом

У перший тиждень посту символічним видався захід, який відбувся на факультеті військової підготовки Харківського Національного технічного університету «ХПІ» (ХІТВ), адже головною його темою було духовне і фізичне здоров’я військовослужбовців Збройних Сил України. «Будьмо здорові!» – таку назву має порадник, який 2-го березня 2017 року презентував колектив авторів. Це спільна праця харків’ян, нововолинців та нововолинського видавництва «Мрія», що вийшла друком у Харкові.

Об’єднані спільною проблемою зловживання алкоголю у війську, автори статей, що увійшли до збірника, не дають жодних рецептів для її розв’язання, а навпаки, допомагають усвідомити його глибину, поглянути з різних боків і допомогти командирам у складному завданні — зупинити «зеленого змія» у війську. Автори статей сподіваються, що матеріал, який надано, буде корисний не лише офіцерам по роботі із особовим складом, а й просто пересічним громадянам. Вони не закликають не вживати спиртне, а наводять факти, роз’яснюють наслідки, наводять факти, вказують шляхи надання допомоги тим, хто її потребує.

Майбутні командири мали нагоду зустрітися з людьми, які доклали значних зусиль, щоб книга побачила світ.

Упорядкувала порадник член Спілки журналістів України, працівник ЗСУ Ніна Немировська, до нього увійшло її кілька статей відповідної тематики, що друкувалися раніше в «Медичній газеті» Вона і представляла слухачам авторів статей збірника. Благословив видання протоієрей, настоятель Свято-Миколаївської парафії УАПЦ с. Циркуни, отець Олег Козуб. Порадник «Будьмо здорові!» вийшов під редакцією кандидата медичних наук, доцента кафедри наркології Харківської медичної академії післядипломної освіти Галина Миколаївна Мисько. Кілька статей у пораднику належать відомим харківським волонтерам пані Юлії Смагіній та пані Ользі Рубцовій, яких добре знають колишні випускники цього вишу, адже їхні шляхи багато разів перетинались на Сході України. До книги увійшли різноманітні матеріали колишніх командирів і бійців, які спостерігали результати зловживань алкоголем у військах. Кілька життєвих випадків та вірші, можуть стати у пригоді командирам під час роботи із особовим складом.

Захід відкрив заступник начальника факультету по роботі із особовим складом підполковник Олександр Григорович Сінько. Успішному проведенню презентації сприяла капітан ЗСУ, старший офіцер групи морально-психологічного забезпечення Тетяна Олександрівна Кучерява (єдина в Україні жінка танкіст).

Благословив презентацію книги «Будьмо здорові» отець Олег Козуб, який в щирій розмові із курсантами висловив своє бачення розв’язання складної проблеми, що існує сьогодні у війську. На його думку таке зло можна подолати лише спільними зусиллями командирів, капеланів, волонтерів і небайдужих громадян України, а молитви, духовна практика лише стануть у пригоді.

Лікар-нарколог Галина Миколаївна Мисько, оперуючи сумною статистикою та життєвими фактами, надала цінну інформацію щодо складної проблеми зловживання алкоголем в Україні і зокрема у війську. Вона закликала майбутніх командирів не нехтувати порадами, що наведені в книзі «Будьмо здорові» під час роботи із майбутніми підлеглими. Галина Миколаївна висловила слова вдячності захисникам України, адже серед присутніх на заході будо майже 90% воїнів колишніх учасників АТО.

Відома харківський волонтер, автор однієї із статей, що увійшла до порадника, пані Юлія Смагіна поділилася власними спостереженнями щодо згаданої проблеми, порівнювала ситуацію на початку війни і сьогодні. Вона зазначила, що в українському війську ситуація зі зловживанням алкоголю зрушилася з місця в кращий бік. Пані Юлія звернулася до присутніх курсантів, їхніх командирів завжди берегти «честь мундира» і пам’ятати, що саме в такому військовому одязі віддавали своє життя за Україну воїни в Іловайську, Дебальцевому, Донецькому аеропорту та інших місцях на Сході України..

Ще одна автор статті, харківська волонтер Ольга Рубцова, яка з перших днів війни надає, як і п. Юлія Смагіна, допомогу колишнім випускникам Харківського інституту танкових військ, із поважних причин відсутня на презентації, надіслала звернення до майбутніх офіцерів, де зазначила: «Для тих, хто знає, що на сході країни йде справжня війна, для тих, хто починає свій ранок із фронтових новин, кожна втрата пекучим болем стискає серце… Але до цього болю додається ще великий сором, коли ця втрата не бойова і причиною загибелі бійця є стан алкогольного сп’яніння. Статистика свідчить, що це 30 відсотків… Для мене за сухими цифрами – реальна людина, реальна доля, реальна проблема. Чому хлопці на війні п’ють? Є кілька причин, серед яких найголовніші – зняти стрес, розслабитись, забутись і коли немає чим зайнятися – немає завдань, немає наказу стріляти у відповідь…

Часто на фронті алкоголем зловживають ті бійці, які свої проблеми і до війни вирішували таким чином. Спортивні, мотивовані хлопці знаходять собі заняття на фронті і в період затишшя та перемир’я… А ще багато що залежить від безпосереднього командира – сержанта, комвзводу, старшини… Якщо для командира поняття «честь мундира» і «форма зобов’язує» не порожній звук, то і його підлеглі дотримуються таких самих принципів. Якщо командир із розумінням ставиться до проблем і переживань бійців, говорить із ними, знаходить спільну мову і має повагу, то хлопці сто разів подумають чи підставити такого командира. В таких підрозділах п’яний боєць – це виняток, а не норма…

Хотілося би сказати хлопцям-бійцям: тут, у тилу, вас називають Воїнами Світла. Ми вас не ідеалізуємо і не зачаровуємося вами. Ми просто хочемо вірити, що нашу країну, наш мир, наших дітей захищають зі зброєю в руках гідні й сильні люди».

Курсанти та їхні командири дякували гостям за надані поради і висловили бажання продовжити подібні розмови.

 

 

 

Оновлено: Березень 5, 2017