51-ша ОМБР – 24-та ОМБР. Тернистий шлях посвідчення УБД до рук героя

Вересень 5, 2017

51-ша-24-та-51-ша ОМБР Тернистий шлях посвідчення УБД до рук героя

Третього вересня у старовинному Волинському селі Єлизаветин святкували День села. На свято прибула делегація Нововолинського центру допомоги військовослужбовцям, щоб за святкових обставин, при нагоді, сказати теплі слова вдячності їхньому односельчанину – Михайлу Онищуку! Нагода сумна і радісна водночас. Сумна тому, що деяким працівникам ЗСУ знадобилось 810 днів для того, щоб виписати воїну Михайлу посвідчення учасника бойових дій, а радісна тому, що посвідчення герою нарешті таки вручене…

…На початку квітня 2014-го року працівники Рожищенського військового комісаріату оперативно оформили документи і Михайло Леонідович у складі 51-шої ОМБР відправився на Рівенський полігон опановувати нову для себе військову спеціальність. Двотижнева підготовка і командир відділення Онищук разом з побратимами відкомандирований до першого батальйону своєї рідної 24-тої ОМБР. Рідної, тому що строкова служба Михайла проходила в лавах ЗАЛІЗНОЇ бригади. А далі були Ромни, захист державного кордону у Сумській області, що унеможливило здійснення планів Москви що до створення Сумської народної псевдореспубліки, і зона АТО: Орєхов, Новий Світ, Шандриголове, Красний Лиман, Слов’янськ, Закітне, Золотарьове, Лисичанськ, Сіверськ, Сєвєродонецьк, Лутугине, Волнухине, Дмитрівка …

13 вересня 2014 року, як відпускник, реєструючись в Рожищенському військовому комісаріаті Михайло почув від вже не солдата та ще не офіцера унікальне запитання: «Ти що, вижив?». Вижив, товаришу вже не солдат та ще не офіцер, бо доля звела Михайла з кращими командирами та воїнами одного з кращих бойових з’єднань ЗСУ – 24-тої ОМБР. На це запитання детальніше може відповісти на той час командир бригади Олександр Павлюк (jодин із героїв документально-художнього видання “Незламні герої”), з яким особисто пліч-о-пліч  командир відділення Онищук  виходили з  Лутугинського кільця. Що таке Лутугинське кільце? Пояснення для частини Волинян і не тільки, для яких життя вдалось, війна не починалась і головне питання гарний перепад цін на товари у Польщі та в Україні… Влітку 2014-го регулярні війська агресора з Московії взяли частину 51-шої ОМБР і ряд інших військових підрозділів ЗСУ в Іловайське кільце, а 24-та ОМБР (і не тільки) опинились в Лутугинському кільці. Про Іловайський котел написано багато: і про «зелений коридор», і про втрати, і про полонених. Для патріотичних Волинян це одна з найболючіших тем. З Лутугинського кільця не розраховуючи на брехливі «зелені коридори» 24-та ОМБР виходила з боями, з втратами бойової техніки, та було збережено найцінніше – життя особового складу ЗАЛІЗНОЇ бригади, ЗАЛІЗНИЙ ДУХ ТА ЗАЛІЗНУ ВОЛЮ героїв-захисників. Кремлівський план поставити на коліна Західну Україну, знищивши Володимир-Волинську 51-шу ОМБР і Яворівську 24-ту ОМБР з тріском провалився.

Пропонуємо переглянути аматорське відео Лутугинського склозаводу, де не один день провів Михайло Онищук, захищаючи право українців на цивілізоване, демократичне життя.

відео с ФБ

То було повне оточення,що здивувало ворога то те, що вони добили технiку,  але не людей…воно їм потiм дiйшло, але запiзно. На вiдмiнну вiд Iловайского котла,  Лутугiнський мало вiдомий, а дарма! Там ЗСУ та ДОБРОБАТИ виходили  з  боями, знищуючи всю нечисть на своєму шляху… Виходом  з заводу керував Батя, хто в темi той зна про кого я.

Сергій Козаченко

 

Щоб переглянути відео на Фейсбуці, натисніть на світлину зруйнованих будівель, що вище

……..

Перед тим як перейти до перегляду 24-х світлин зі СХОДУ та світлин із ЗАХОДУ (у кількості  51-на) варто зупинитись на декількох історичних моментах тернистого шляху Михайла Онищука. Моменти, які можуть зламати не дуже сильного духом героя і зробити ще сильнішим сильного.

47 днів знадобилось для  «офіцера-оболтуса» з 51 ОМБР, щоб з’явилась відмітка про демобілізацію у військовому квитку Михайла. Тільки «оболтус» ( в/ч, кабінет 14 …) може додуматись послати Михайла знайти ще 20 охочих демобілізуватись для збереження свого писарського «дорогоцінного» часу і паперу. Було б значно більше 47-ми днів поневірянь Михайла і його побратимів, якби волонтери Нововолинського центру допомоги військовослужбовцям не звернулись з проханням про допомогу в наведенні елементарного порядку серед чиновників військової частини до одного з керівників Володимир-Волинської міської ради Олега Свідерського. Історія замовчує які слова знайшов Олег Миколайович «працівнику-оболтусу» з 14-го кабінету в частині, а можливо і його командиру та за декілька днів –27.05.2015 р. Михайло Леонідович – офіційно демобілізувався. Так був покладений початок довгого марафону 51-шої ОМБР та Рожищенського РВК з більш як вісімсотденним часом тернистого шляху посвідчення УБД  до рук героя. Вибачте, але підсумовуючи ще  зупинимось  на трьох сумних моментах цієї історії…

  1. Писарчук, товариш вже не солдат, але ще не офіцер, якщо зробив помилку у документі мовчки виправ і не соромся перед солдатом відмазкою: «Що я тобі дурачок? Я не буду тобі переробляти кожний раз папери».
  2. Після неодноразових поїздок Михайла за маршрутом Єлизаветин – В/Ч у Володимир-Волинську йому трапилась приємна жіночка у військовій формі, яка процитувала витяг із закону і стало зрозуміло, що потрібно повторно здати необхідні документи в Рожищенський РВК і чекати посвідчення. Та не тут то було. Рожищенський РВК живе за своїми законами… Після відмови працівниці РВК прийняти документи у Михайла потрібні слова знайшла заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА, дружина бойового офіцера, лучанка, народжена в Нововолинську Олена Комар. І нарешті, з 17.07.2015-го року почалась кропітка робота.
  3. Терпеливий ще крутіший за сміливого, та терпіння у волинських волонтерів у червні 2017 закінчилось. Голова ради об’єднання волонтерів НЦДВ, волонтер, який близько дев’яносто разів їздив на СХІД з допомогою захисникам, депутат Волинської обласної ради Валерій Курстак отримав обіцянку від військового комісара РВК Алєксєєва Олега Віталійовича розібратись і проінформувати. Можливо комісар поїхав з перевіркою по всіх населених пунктах в Луганській і Донецькій областях де виконував громадянський обов’язок по захисту України Михайло Онищук, а можливо в нього є вагома причина, але нам від того не легше. Варто було комісару піти у відпустку, як порядний офіцер РВК організував оперативну передачу документів до Волинського ОВК. Ми вдячні заступнику військового комісара  Підлісному Ігорю Володимировичу, майору Рибалко Дмитру Миколайовичу, голові ГО «Луцька міська організація Спілки воїнів АТО Волині» і одночасно заступнику  голови ГС «Спілки воїнів АТО Волині» Олегові Кобилинському за їх оперативність! За лічені дні посвідчення до святкового вручення було готове!

PS Особлива подяка за системну допомогу  по підготовці документів для встановлення статусу УБД офіцерам 24 ОМБР і фахівцям департаменту соціального захисту населення ОДА

Чому на початку весни 2014-го року патріоти одягнули військову форму і рушили на СХІД України?

Захистити своїх дітей, рідних, близьких, свою домівку, село, місто, поля, озера, ліси, право жити в цивілізованому світі … ,а в двох словах – захистити УКРАЇНУ,

IMG_20170902_170150

На світлині : пані Віта, дружина Михайла, донечка Тетяна та продовжувач прізвища Онищуків  козак  Онищук  Назар, син Михайла. За не повних 300 днів від народження Назар вже впевненно  сидить у сідлі татового залізного коня, а за 810 днів ще й по рідному Єлизаветину проїдеться.

24 світлини з 24-тої ОМБР зі СХОДУ 

Чи був учасником бойових дій волинянин з Єлизаветина Михайло Онищук?

Запитайте у побративів Михайла.

1

7 світлин  від героїв-побратимів

[nggallery id=177]

Достатньо свідків причетності Михайла Онищука до швидкого відродження ЗСУ є серед волонтерів Волині, Галичини і т.д. Кліп “Тривоги” виготовлений завдячуючи наданим  світлинам, зробленим з мобільних телефонів  в 2014-тому році в основному  волонтерами Волині. Так  Михайло зі своїми побратимами став одним з героїв кліпу.

Кліп Тривоги. Музика і виконання Олексій Керекеша (США). Вірші Анатолій Поліщук м.Нововолинськ, Україна). свтлини від волинських волонтерів, виготовлення кліпу – Студія Супер UA  (м.Нововолоинськ, Україна).

 

2

7 світлин дозвілля :1-.обід за надійним металевим столом із сервісом від командира взводу офіцера Ярослава Старчака,2- лазня Донбасівська. Зазвичай водні процедури приймались в нічний час  після плідної роботи, 3- надійне заспокійливе Ф-1, під подушку, або поруч  для покращення  сну під час відпочинку,4- робоче місце Михайла, 5-перший екоготель під відкритим небом, 6- екоготель з покращеними умовами з екодахом над головою, 7- вечеря  на польовій кухні зразка перша половина 2014-го року

[nggallery id=175]

3

7 світлин у хвилини перепочинку: 1-готель, відвойований у сепаратистів з покращеними зручностями із бетонним перекриттям, 2-відвойоване у важких боях майно Укрзалізниці, 3-хто знає – той перемагає, а школа вже наша, 4-металобрухт по Донбасівськи, 5-підфарбуєм, підрехтуєм, дещо заміним і ще послужить, 6- причіп з оцетом, мукою, цукром…,, ціна харчів на СХОДІ,  7-Дизайн ще їхній, а міто Сєвєродонецьк – наше.

[nggallery id=176]

 

 

51-на радісна світлина із ЗАХОДУ УКРАЇНИ

03.09.2017 р. 14-00 м. Нововолинськ.

[singlepic id=5286 w=800 h=600 float=center]

01

В дорозі до Єлизаветина.

[singlepic id=5287 w=800 h=600 float=center]

02

Клуб села Єлизаветин.

[singlepic id=5288 w=800 h=600 float=center]

03

[singlepic id=5289 w=800 h=600 float=center]

04

Головна місія відрядження волонтера, керівника інформаційного напрямку НЦДВ ОМ 7МБ, шеф-редактора сайту superua.com Володимира Красуна виконана. Посвідчення в Єлизаветині. На світлині з Володимиром Леонтійовичем голова Носачевичівської сільської ради Олександр Корнійчук, з 19.08.2017-го року офіційно учасник бойових дій – Михайло Онищук, старшокласник Нововолинського обласного ліцею – Олександр Івановський, учасник бойових дій – Валерій Суровий.

[singlepic id=5290 w=800 h=600 float=center]

05

Останні штрихи в документах

[singlepic id=5291 w=800 h=600 float=center]

06

 Дружно зайшли в приміщення єлизаветинського клубу.

[singlepic id=5292 w=800 h=600 float=center]

07

М. Онищук з односельчанами

[singlepic id=5293 w=800 h=600 float=center]

08

колектив «Вербиченька»

[singlepic id=5294 w=800 h=600 float=center]

09

Роботи місцевих умільців: з дерева О. Баканова, намальовані квіти Геньо Л.

[singlepic id=5295 w=800 h=600 float=center]

10

Односельчани, гості і запрошені

[singlepic id=5296 w=800 h=600 float=center]

11

[singlepic id=5297 w=800 h=600 float=center]

12

[singlepic id=5298 w=800 h=600 float=center]

13

Сільський голова Олександр Корнійчук завчасно подбав про час проведення заходу, щоб і гостям і односельцям було якомога зручно і комфортно.

[singlepic id=5299 w=800 h=600 float=center]

14

Сільський голова О. Корнійчук вручає подяку члену колективу «Вербиченька»Штик Л.

[singlepic id=5300 w=800 h=600 float=center]

15

Голова ради об’єднання волонтерів НЦДВ, депутат Волинської обласної ради Валерій Курстак від імені гостей привітав присутніх зі святом – Днем села Єлизаветин.

[singlepic id=5302 w=800 h=600 float=center]

16

Михайло Онищук посвідчення учасника бойових дій отримав з рук волонтера Валерія Люцляновича Курстака, який близько 90 разів особисто завозив на передову допомогу бійцям, зібрану Волинянами і не тільки

[singlepic id=5303 w=800 h=600 float=center]

17

Посвідчення УБД  в руці у героя.

[singlepic id=5304 w=800 h=600 float=center]

18

Юний патріот України Олександр Івановський, внук одного з самих відомих в Нововолинську першорухівців, на пам’ять про 51 ОМБР і 24 ОМБР вручив Михайлові Онищуку іменне горнятко з зображенням шевронів 51-шої і 24-тої бригад.

[singlepic id=5305 w=800 h=600 float=center]

19

Юрій Щербик, волонтер, бард, автор поетичних збірок “Небо Донбасу“, “На лінії невидимих фронтів“, співавтор книги-порадника для офіцерів по роботі з особовим складом “Будьмо здорові!”, учасник бойових дій у складі 72-гої ОМБР подарував  Михайлові і всім присутнім в залі пісні народженні в АТО про війну і про рідні домівки

[singlepic id=5306 w=800 h=600 float=center]

20

[singlepic id=5307 w=800 h=600 float=center]

21

Юні глядачі

[singlepic id=5308 w=800 h=600 float=center]

22

[singlepic id=5309 w=800 h=600 float=center]

23

[singlepic id=5310 w=800 h=600 float=center]

24

[singlepic id=5311 w=800 h=600 float=center]

25

[singlepic id=5312 w=800 h=600 float=center]

26

[singlepic id=5313 w=800 h=600 float=center]

27

Ведуча заходу, добродійка Наталія, розпочала святкову концертну програму.

[singlepic id=5314 w=800 h=600 float=center]

28

[singlepic id=5315 w=800 h=600 float=center]

29

колектив «Вербиченька»

[singlepic id=5316 w=800 h=600 float=center]

30

[singlepic id=5317 w=800 h=600 float=center]

31

Цегловська М. Вовк З. Баканова Л.

[singlepic id=5318 w=800 h=600 float=center]

32

Салюк Г. Нікітченко В. Штик Л.

[singlepic id=5319 w=800 h=600 float=center]

33

колектив «Вербиченька»

[singlepic id=5320 w=800 h=600 float=center]

34

Ведуча Марценюк Н.

[singlepic id=5321 w=800 h=600 float=center]

35

Виконавці жартівливої народної пісні з Луківського БК

[singlepic id=5322 w=800 h=600 float=center]

36

24 ОМБР

[singlepic id=5323 w=800 h=600 float=center]

37

51 ОМБР

[singlepic id=5324 w=800 h=600 float=center]

38

Подружжя Мірчуків з Луківського БК

[singlepic id=5325 w=800 h=600 float=center]

39

Смачний домашній торт єлизаветинського виробництва волонтерам ОВ НЦДВ від односельчан Михайла Онищука і слова вдячності від сільського Голови Олександра Віталійовича.

[singlepic id=5326 w=800 h=600 float=center]

40

Валерій Курстак подякував за теплий прийом гостей з Нововолинська і Луцька.

[singlepic id=5327 w=800 h=600 float=center]

41

[singlepic id=5328 w=800 h=600 float=center]

42

Обговорили і державні справи сільський Голова та депутат обласної ради.

[singlepic id=5329 w=800 h=600 float=center]

43

[singlepic id=5330 w=800 h=600 float=center]

44

[singlepic id=5331 w=800 h=600 float=center]

45

У колекцію до подарованих Михайлу волонтерами ОМ 7МБ трьох горняток в 2015-тому році  додалось горнятко і в 2017-тому.

[singlepic id=5332 w=800 h=600 float=center]

46

Бійці, які пам’ятають перші місяці неоголошеної війни та як воювати без бронежилета і каски цінують волонтерську допомогу. Після повернення зі сходу Михайло Онищук, отриману на фронті від волонтерів кевларову каску передав в Нововолинський центр допомоги військовослужбовцям і з рук Валерія Курстака каска відразу була передана захиснику України з 72 ОМБР на передову.

[singlepic id=5358 w=800 h=600 float=center]

47

7 хвилин Михайлові на збір і дорога в древнє смт. Цумань на весілля. День отримання посвідчення запам’ятається ще і тому, що 03.09.2017-го рідна сестра Михайла стала на весільний рушничок в селищі Цумань, напередодні святкування 470-тої річниці заснування населеного пункту над рікою Путилівкою.

[singlepic id=5333 w=800 h=600 float=center]

48

Обійстя М. Онищука

[singlepic id=5334 w=800 h=600 float=center]

49

Єлизаветин – Луцьк – Нововолинськ

[singlepic id=5335 w=800 h=600 float=center]

50

03.09.2017 р. 19-50, м. Нововолинськ. Вдала волонтерська поїздка в колі друзів до хороших людей з приємною місією, позитивними емоціями і настрій СУПЕР.

[singlepic id=5336 w=800 h=600 float=center]

51

У розвинених країнах рівень цивілізованості визначається відношенням представників влади та пересічних громадян до людей з обмеженими можливостями. Володимир Красун волонтерською діяльністю займається з початку 2014-го року. У Нововолинську неодноразово доводилось Володимиру Леонтійовичу виступати на відкритті спортивних заходів на честь героїв-захисників, вручати заслужені нагороди від військових зі СХОДУ… та постійно виникали проблеми з транспортуванням і щоразу приходили на допомогу волонтери, мобілізовані у відпустці, демобілізовані УБД. Допомагали й транспортом і фізичною силою. Приємним винятком у цій справі став Єлизаветин: допомагали особисто сільський Голова, сільський лікар та інші жителі села. Це підтвердження висловів: “Чим менший населений пункт – тим більше людяності, більше України”, “Наша рідна Україна відродиться від малого населеного пункту до великого і поверне собі лідерство в Європі.”

Далі буде …

 

 

Оновлено: Листопад 28, 2017